Image
Barn som fotar artist på scen.

Kontakta oss

Här finns kontaktinformation till personalen som jobbar på Kulturhuset Vällingby.
Personal

Chef och konstnärlig ledare

Olof Hanson
E-post: olof.hanson@kulturhusetstadsteatern.se

Verkställande producent 

Jiasi Maciel 
Tel: 070-77 45 994
E-post: jiasi.maciel@kulturhusetstadsteatern.se

Kommunikationsansvarig 

Lydia Putkinen Tappert
Tel: 070-790 55 29
E-post: lydia.putkinen.tappert@kulturhusetstadsteatern.se

Kommunikatör och projektledare (skolkontakt)

Carolina Oscarsson
E-post: carolina.oscarsson@kulturhusetstadsteatern.se

Scenchef

Theres Hansson
E-post: theres.hansson@kulturhusetstadsteatern.se

Producent

Josefin Lagerwall
E-post: josefin.lagerwall@kulturhusetstadsteatern.se

Kundtjänst

Telefontider 
Tisdag–onsdag: 10–13
Torsdag: 13–16   

Tel: 08-506 20 200

E-post: kundtjanst@kulturhusetstadsteatern.se

Adresser

Färdtjänstadress och publikentré

Vällingby torg 43
162 65 Vällingby

Postadress 

Kulturhuset Stadsteatern
Box 164 12
103 27 Stockholm