×
En del av Stockholms stad

Kontaktpersoner

Om du söker en specifik skådespelare, se vår lista över aktuella agenter.

För frågor som inte rör press, kontakta > 

Kundtjänst: Tel 08-506 20 200 kundtjanst@stadsteatern.stockholm.se
Kundtjänst besvarar frågor om föreställningar, biljetter och publikservice.

För förfrågningar om olika handlingar rörande bolaget eller tidigare verksamheter, skriv till: registrator@stadsteatern.stockholm.se

Växeln: Tel 08-506 20 100

GDPR: Sedan maj 2018 gäller GDPR (General Data Protection Regulation) i hela EU. Läs mer>>

Sofia Cherif

Övergripande pressansvarig

sofia.cherif@stadsteatern.stockholm.se
+46 73 973 02 20
Anna Svensson

Presskontakt teater och litteratur

anna.svensson@stadsteatern.stockholm.se
+46 76 039 83 44
Mia Laurén
Mia Laurén

Presskontakt konst/
mode/design och musik

mailto:mia.lauren@stadsteatern.stockholm.se
+46 72 584 80 19
Hillevi Berg Niska
Hillevi Berg Niska

Presskontakt musik och Folkoperan

hillevi.berg.niska@stadsteatern.stockholm.se
+46 76 129 10 45
Sofia Thermaenius

Presskontakt Teater Giljotin, dans, musik och bibliotek

sofia.thermaenius@stadsteatern.stockholm.se
+46 76 129 04 41
Emma Gouveia Berggren
Emma Gouveia Berggren

Pressansvarig Skärholmen

emma.berggren@stadsteatern.stockholm.se
+46 73 973 03 97
Johanna Nordin
Johanna Nordin

Presskontakt Vällingby

johanna.nordin@stadsteatern.stockholm.se
+46 72 569 16 66
Chimen Asadi
Chimen Asadi

Presskontakt Vällingby

chimen.asadi@stadsteatern.stockholm.se
+46 76 872 33 31
färg vit
Matilda Ekström

Presskontakt Soppteatern och Parkteatern

matilda.j.ekstrom@stockholm.se
+46 73 914 21 08
Emma Löfström
Emma Löfström

Producent och presskontakt Marionetteatern

emma.lofstrom@stadsteatern.stockholm.se
+46 76 825 15 22
Eva Kopito
Eva Kopito

Producent och presskontakt Forum/Debatt och Klarabiografen

eva.kopito@stadsteatern.stockholm.se
+46 72 584 80 35
Matilda Rahm
Matilda Rahm

Fotograf och bildansvarig

matilda.rahm@stadsteatern.stockholm.se
+46 72 584 80 71