×
En del av Stockholms stad

Kontakta oss

KULTURBIBLIOTEKET

Tel: 08-506 20 122
E-post: kulturbiblioteket@stockholm.se
Facebook: facebook.com/BibliotekKS/
Instagram: @kulturbiblioteketstockholm

SERIETEKET

Tel: 08-506 20 122
E-post: kulturbiblioteket@stockholm.se
Blogg: serieteketbloggen.wordpress.com
Facebook: facebook.com/serieteket
Twitter: @serieteket
Instagram: @serieteket

PROGRAMFÖRSLAG

Skicka förslag och idéer kring program till
Johannes Mayer, programansvarig
johannes.mayer@stockholm.se

INKÖPSFÖRSLAG

Skicka förslag på böcker, filmer och cd
du önskar biblioteket ska köpa till
kulturbiblioteket@stockholm.se

VI SOM JOBBAR MED KULTURBIBLIOTEKET:

Linda Gustafsson, bibliotekarie
linda.m.gustafsson@stockholm.se

Sara Hallonsten, bibliotekarie
sara.hallonsten@stockholm.se

Pontus Hegenbart, biblioteksassistent
pontus.hegenbart@stockholm.se

Fredrik Lind, bibliotekarie
fredrik.lind@stadsteatern.stockholm.se

Jenny Lindh, bibliotekarie
jenny.lindh@stockholm.se

Johannes Mayer, bibliotekarie
johannes.mayer@stockholm.se

Daniel Persson, bibliotekarie
daniel.t.persson@stockholm.se

Rosalie Strömbäck, bibliotekarie
rosalie.stromback@stockholm.se

VI SOM JOBBAR MED SERIETEKET:

Ola Hellsten, konstnärlig ledare Serieteket
ola.hellsten@stockholm.se

Elisabet Andersson, biblioteksassistent
elisabet.andersson@stockholm.se

Tomas Antila, biblioteksassistent
tomas.antila@stadsteatern.stockholm.se

Elin Jansson, bibliotekarie
elin.kl.jansson@stockholm.se

ADMINISTRATIV PERSONAL OCH LEDNING

Lars Åkesson, enhetschef
lars.akesson@stockholm.se, 076-825 32 14

Linda Wärme, planeringssamordnare
linda.warme@stockholm.se

Markus Tommyson Keiland, biblioteksinformatör
markus.keiland@stockholm.se