En del av Stockholms stad

Kontaktpersoner

Om du söker en specifik skådespelare, se vår lista över aktuella agenter.

För frågor som inte rör press, kontakta > 

Kundtjänst: Tel 08-506 20 200 kundtjanst@stadsteatern.stockholm.se
Kundtjänst besvarar frågor om föreställningar, biljetter och publikservice.

Växeln: Tel 08-506 20 100

Sofia Cherif

Pressansvarig Kulturhuset Stadsteatern. 

sofia.cherif@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 220
Anna Svensson

Presskontakt teater. 

anna.svensson@stadsteatern.stockholm.se
076-129 31 87
Barbara Franke
Barbara Franke

Presskontakt teater, dans- och scenkonst

barbara.franke@stadsteatern.stockholm.se
076 -1293637
Stefan Zachrisson
Stefan Zachrisson

Presskontakt Konst/Design och Mode, Musik, Litteratur och Film

stefan.lava.zachrisson@stockholm.se
072-5848019
Emma Gouveia Berggren
Emma Gouveia Berggren

Pressansvarig Skärholmen

emma.berggren@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 397
Asynja Gray
Asynja Gray

Kommunikatör
Skärholmen

asynja.gray@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 263
Julia Milder
Julia Milder

Presskontakt Vällingby

julia.milder@stadsteatern.stockholm.se
076-8251522
Johanna Nordin
Johanna Nordin

Presskontakt Vällingby

johanna.nordin@stadsteatern.stockholm.se
0725-69 16 66
Cassandra Klatzkow
Cassandra Klatzkow

Presskontakt Forum/Debatt och Klarabiografen.

cassandra.klatzkow@stadsteatern.stockholm.se
0737-26 50 15
Isabella Roos
Isabella Roos

Presskontakt Parkteatern, Kretsteatern

isabella.roos@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 811
Alexandra Elvesund
Alexandra Elvesund

Presskontakt Marionetteatern

alexandra.elvesund@stockholm.se
0725-848030
färg vit
Jennifer Lee

Presskontakt Soppteatern

jennifer.lee@stockholm.se
0739-730426
Matilda Rahm
Matilda Rahm

Bildansvarig (förfrågningar om exempelvis porträttbilder på skådespelare och arkivbilder)

matilda.rahm@stadsteatern.stockholm.se
072-5848071