En del av Stockholms stad

Kontakta oss

Vill du kontakta Serieteket kan du ringa oss på 08-506  203 61 (kontor), 08-506 203 62 (disk).

Vi som jobbar på Serieteket:

Åsa Mårtensson, litteratur- och bibliotekschef
asa.martensson@stadsteatern.stockholm.se, 076-82 53 214

Maria Mårsell, biträdande litteratur- och bibliotekschef
maria.marsell@stockholm.se, 076-82 53 512

Ola Hellsten, konstnärlig ledare Serieteket
ola.hellsten@stockholm.se, 072-5848033

Elisabet Andersson, biblioteksassistent
elisabet.andersson@stockholm.se, 08-506  203 61

Linda Gustafsson, bibliotekarie
linda.m.gustafsson@stockholm.se, 076-825 20 66

Elin Jansson, bibliotekarie
elin.kl.jansson@stockholm.se, 076-129 35 78

Anders Lundgren, informatör
anders.jc.lundgren@stockholm.se, 08-506  203 61

Markus Tommyson Keiland, biblioteksinformatör
markus.keiland@stockholm.se, 072-5848026

Linda Wärme, verksamhetskoordinator
linda.warme@stockholm.se, 08-50620349